پیدا کردن رمز های ذخیره شده در مرورگر ها

پیدا کردن رمز های ذخیره شده در مرورگر ها

This post was most recently updated on 4 ماه ago

گاهی اوقات پسورد یا رمز عبورمان را از یاد می‌بریم و هنگام وارد شدن به سایت‌ها هر پسوردی را وارد می‌کنیم با پیغام خطا مواجه می‌شویم. از این رو در این قسمت می‌خواهیم یک روش ساده به شما یاد دهیم که می‌تواند شما را از ریست کردن پسورد یا حتی ساختن یک اکانت دیگر بی نیاز کند. البته در صورتی می‌توانید از این روش برای پیدا کردن رمز فراموش شده خود بهره ببرید که قبلا دست کم یک بار پسورد خودتان را در این مرورگرها ذخیره کرده باشید.

پیدا کردن رمز ذخیره شده در گوگل کروم

برای این کار مرورگر کروم را باز کنید و به بخش تنظیمات بروید. حالا در نوار جستجوی بالای صفحه کلمه «Passwords» را تایپ کنید و وارد این بخش شوید.
در منو قسمتی که نوشته Saved Passwords را انتخاب کنید، حالا کافی است به دنبال سایتی که پسورد آن را می‌خواهید بگردید و جلوی اسم آن روی علامت «چشم» کلیک کنید تا پسوردی که برای این سایت استفاده کردید را به شما نشان دهد.

نکته: برای ذخیره رمز های ورود در مرورگر خود با یک جیمیل وارد شوید تا همیشه رمز ها در ایمیل شما ذخیره شوند.

پیدا کردن رمزهای ذخیره شده در مرورگر فایرفاکس

برای این کار کافیست ابتدا Options را از سه خط بالای صفحه سمت راست انتخاب کنید بعد وارد قسمت Privacy & Security شوید ، در مسیر Logins and Passwords گزینه Saved Logins را انتخاب کنید ، در صفحه جدید در سمت چپ نام سایت ها دیده میشه که با انتخاب هر کدام گزیینه های ورود دیده میشه که با زدن روی عکس چشم میتوانید رمز ذخیره شده رو مشاهده کنید.

نکته: یک ایمیل در قسمت اکانت مرورگر وارد کنید تا تمام رمز ها و تنظیمات مرورگر در ایمیل شما ذخیره شود و بعد بتوانید به ان دسترسی داشته باشید.

اندروید باکس چیست؟ و چه کاربردی دارد؟

دیدگاهتان را بنویسید