ده احساس نیرو بخش جایگزین الگوهای منفی

ده احساس نیرو بخش جایگزین الگوهای منفی

This post was most recently updated on 4 ماه ago

شما منشا تمام احساسات خود هستید. در هر لحظه میتوانید احساسی ایجاد کنید یا انها را تغییر دهید. پس چرا چنین کاری نمیکنیم؟ برای بسیاری از ما احساس بد داشتن طبیعی است ولی برای داشتن احساس خوب به دنبال دلیل هستیم . اما برای داشتن احساس نیرو بخش نیازی به هیچ بهانه ای ندارید. کافی است تصمیم بگیرید همین حالا احساس خوبی داشته باشید ، چون زنده اید ، چون میخواهید که احساس خوب داشته باشید. برای داشتن احساس خوب منتظر هیچ کس یا هیچ چیزی نشوید.

ده احساس نیرو بخش که میتوان آنها را جایگزین الگوهای منفی کرد

نخستین احساس نیرو بخش

عشق و صمیمیت را در خود تقویت کنید. اگر فردی در حال رنجیدگی یا خشم نزد شما بیاید و شما یکسره با محبت و عشق با او برخورد کنید، سرانجام حالت ان فرد تغییر می کند و فشار عصبی او کم کم از بین می رود.

دومین احساس نیروبخش

سپاسگزاری و قدر شناسی را در خود تقویت کنید. این احساس غنی ترین احساساتی هستند که می توانیم داشته باشیم و زندگی ما را تقریبا بیش تر از هر چیزی که می شناسیم پر بار می کنند. شاکرانه و قدرشناسانه زندگی کنید.

سومین احساس نیروبخش

حس کنجکاوی را در خود تقویت کنید. اگر واقعا میخواهید در زندگی خود ترقی کنید ، یاد بگیرید مثل بچه ها کنجکاو باشید. افراد کنجکاو هیچ وقت کسل نمی شوند و برای انان زندگی، داستان پایان ناپذیر خوشی هاست.

چهارمین احساس نیروبخش

شور و هیجان را در خود تقویت کنید. این احساس هر مشکلی را به فرصتی عالی تبدیل می کند و قدرتی باور نکردنی به ما می دهد تا زندگی را با سرعتی بیش تر از سابق به جلو ببریم . با استفاده از جسم خود، شوق را در خود ایجاد کنید. تندتر صحبت کنید، تصاویر را سریع تر مجسم کنید و بدن خود را در جهتی که میخواهید، حرکت دهید.

پنجمین احساس نیرو بخش

تفاوت بین سکون و پویایی را، اراده رقم میزند، با نیروی روشن بخش تعهد. این مهم فقط با فشار اوردن به خود میسر نمی شود؛ می باید عزم خود را جزم کنید.

ششمین احساس نیروبخش

انعطاف پذیر باشید. اگر یک احساس باشد که تقویت ان ضامن موفقیت است. توانایی تغییر دادن نگرشتان است. در سراسر زندگیتان وضعیت هایی بیش خواهد امد که در قبال انها کاری از دست شما بر نمی اید. میزان انعطاف پذیری شما در برابر اصول خود، مفهومی که به همه چیز می دهید و اقدام های شما، مشخص کننده موفقیت یا شکست شما در دراز مدت است و میزان لذت فردی در هر لحظه شاخص مناسبی برای سنجش این دو نیست.

هفتمین احساس نیروبخش

همیشه به خود اعتماد داشته باشید. اگر تا بحال کاری را با موفقیت انجام داده اید، دوباره هم میتوانید چنین کنید. بعلاوه با نیروی ایمان میتوانید حتی از پس شرایط محیطی و موقعیت هایی که قبلا هرگز را انها مواجه نشده اید بر آیید. اکنون احساساتی را که مستحقش هستید تصور کنید و نسبت به انها حس اطمینان داشته باشید. نه اینکه منتظر شوید تا سر و کله شان خود به خود روزی در آینده پیدا شود.

هشتمین احساس نیروبخش

نشاط، عزت نفس شما را تقویت می کند، زندگی را مفرح تر می کند و باعث می شود اطرافیانتان نیز خوشحال تر باشند. با نشاط بودن به این معنا نیست که خوش خیال باشید یا با عینک لاقیدی به دنیا بنگرید و از مواجهه با مشکلات امتناع کنید؛ یعنی آنقدر باهوش باشید که بدانید اگر با نشاط و مثبت زندگی کنید. که در این صورت شادی به اطراف خود می پراکنید، می توانید بر هر مشکلی که سر راهتان قرار گیرد فائق آیید.

نهمین احساس نیروبخش

بسیار مهم است که مراقب تندرستی خود باشید، اگر به فکر سلامت خود نباشید، لذت بردن از احساسات، آسان نخواهد بود. بر خلاف باور عوام، یک جا نشستن باعث حفظ توش و توان نمیشود. وقتی حرکت می کنید، اکسیژن در بدنتان جریان پیدا می کند و با حفظ سلامت جسمانی آن میزان سر زندگی را که به منظور تبدیل مشکلات به فرصت ها لازم دارید، ایجاد می کنید.

دهمین احساس نیرو بخش

هیچ احساسی شریف تر از یاری رساندن نیست. این احساس که در مقام یک فرد چگونه فردی هستید، چگونه زندگی می کنید، چه چیزهایی گفته اید و انجام داده اید و چه تاثیر عمیق و معناداری در زندگی دیگران گذاشته اید، بزرگترین موهبت زندگی است. رمز زندگی، بخشندگی است.

در روزهای آینده هر وقت احساس کردید یکی از احساسات منفی سراغتان امده به این احساسات نیروبخش توجه کنید. احساسات نیرو بخش پاد زهری است که می توانید با استفاده از آن هر حس منفی ای را رفع کنید.

برگرفته از کتاب گام های بزرگ اثر آنتونی رابینز

کاهش استرس و اضطراب و داشتن زندگی آرام

جملات زیبا و الهام بخش در مورد زندگی

دیدگاهتان را بنویسید