معرفی کتاب های رمان عاشقانه و غیر عاشقانه

معرفی کتاب های رمان عاشقانه و غیر عاشقانه

This post was most recently updated on 4 ماه ago

پر مخاطب ‌ترین ژانر کتاب همیشه و در طول تاریخ رمان‌ بوده است. در سال‌های اخیر البته کتاب‌های روانشناسی و شبه روانشناسی هم به آن اضافه شده اما همچنان کتاب های رمان خواندن لذت دیگری دارد. صدها جلد رمان در طول سال به بازار می‌آیند و انتخاب بهترین رمان ‌ها از میان آنها کار دشواری است. فهرست کتاب های رمان‌ عاشقانه در این مطلب معرفی شده است.

من پیش از تو

ممکن است کتاب‌های جوجو مویز زیادی عامه‌پسند به نظر برسند. واقعیت این است که همین‌طور هم هستند ولی اولین مواجهه من با جوجو مویز موقع دیدن فیلم «من پیش از تو» بود. با این حال مویز موفق می‌شود در کتاب‌هایش به خصوص حالات روحی و انسانی آدم‌ها را خیلی روان و ملموس تصویر کند. روان‌هایی که عمیق نیستند ولی درگیر همان مشکلات روزمره ما هستند.

ملت عشق

کتاب «ملت عشق» الیف شافاک چند سال است که پیاپی در فهرست پرفروش‌ترین کتاب های رمان کتابفروشی‌ ها قرار دارد. این کتاب داستان زنی را در غرب روایت می‌کند که زندگی یکنواختی دارد اما به تدریج با عرفان شرقی و عشق شمس و مولانا آشنایی پیدا می‌کند. کتاب بین دو زمان مختلف روایت می‌شود و در ابعاد گوناگون شما را درگیر می‌کند.

خداحافظ گری کوپر

رومن گاری در این کتاب عقاید سیاسی ضدجنگ و ضدآمریکایی‌اش را به وضوح و با زبانی طنزآلود و کنایه‌آمیز نشان می‌دهد. «خداحافظ گری کوپر» از آن کتاب‌های بالینی است. قهرمان اصلی کتاب جوانی به نام لنی است که در کوه‌های سوییس اسکی می‌کند. از رابطه برقرار کردن با مردم گریزان است. او که باید در جنگ ویتنام شرکت می‌کرده از آمریکا گریخته و به سوییس پناه آورده است. کتاب پر است از جملات نغز و درجه یک.

عقاید یک دلقک

«عقاید یک دلقک» سال ۱۹۶۳ نوشته شده است و هر چند یک داستان عاشقانه به نظر می‌رسد اما در حقیقت نقد اجتماعی است که نویسنده در آن زندگی می‌کند. کتاب «عقاید یک دلقک» هم پر از ایده‌های ناب درجه یک و جملات قصار است. مثل این یکی: «انسان بایستی بعضی کارهای حتی به ظاهر احمقانه را فورا و بدون تفکر و تعمق انجام دهد.» هاینریش بل در کتابش همه چیز و همه کس را به سخره می‌گیرد. «عقاید یک دلقک» باعث می‌شود نگاه جدیدتری به پیرامون‌تان و به خصوص قواعد اجتماعی داشته باشید.

دزیره

سال‌هاست که کتاب «دزیره» جزو محبوب‌ترین کتاب های رمان ادبیات است.که چندین اقتباس سینمایی هم از روی آن صورت گرفته که در مهم‌ترین‌شان مارلون براندو نقش ناپلئون بناپارت را بازی می‌کند. ناپلئون بناپارت یکی از جذاب‌ترین امپراطورهای تاریخ اروپاست و رمان‌های خیالی زیادی درباره داستان‌های عاشقانه او نوشته شده. «دزیره» یکی از جذاب‌ ترین کتاب های رمان درباره یک عشق خیالی ناپلئون است که از ابتدای جوانی او تا مرگش را روایت می‌کند.

ربه‌کا

کتاب «ربه‌کا» یکی از شاهکارهای ادبیات و نوشته دافنه دوموریه است. بیش از ۲.۸ میلیون نسخه از این کتاب دافنه دوموریه در سرتاسر جهان به فروش رسیده است. راوی کتاب که نامش هیچ‌وقت ذکر نمی‌شود دختر جوان ساده‌ای است که به مونت کارلو به عنوان همراه یک زن پیر ثروتمند سفر کرده و آنجا با مرد ثروتمندی آشنا می‌شود که صاحب ملک مشهوری در انگلستان به نام ماندرلی است.

عشق هرگز نمی‌میرد

کتاب «بلندی‌های بادگیر» که نام دیگر آن «عشق هرگز نمی‌میرد» است یکی از کتاب های رمان انگلیسی قرن نوزدهمی است و فضایی پرکشش و جذاب و گاهی حتی وهم‌آور دارد. کتاب داستان مردی است که یک شب طوفانی به خانه‌ای عجیب پناه می‌برد و آنجا با داستان عاشقانه سال‌های دور کاترین ارنشاو و هیت‌کلیف آشنا می‌شود که در عمارتی به نام ووترینگ هایتز که ترجمه‌اش بلندی‌های بادگیر می‌شود اتفاق افتاده بوده و سرانجام عشق آنها آدم‌های زیادی را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد.

برگرفته از دیجی کالا مگ

۵ کتاب روانشناسی که برای زندگی بهتر

دیدگاهتان را بنویسید