پاک کردن لکه ی چایی از روی سطوح مختلف

پاک کردن لکه ی چایی از روی سطوح مختلف

پاک کردن لکه ی چایی راه و روش مخصوص به خود را دارد و اگر از روش صحیح برای از بین بردن لکه اقدام نکنیم ممکن است لکه برای همیشه ماندگار شود. امروز قصد داریم ترفندهای مخصوص پاک کردن لکه‌ی چای از روی سطوح مختلف را به شما آموزش دهیم.

لکه‌ ی چایی روی فنجان و لیوان

لکه‌ های ناشی از چای که داخل فنجان و لیوان باقی می‌ماند را می‌توانید با کمک پاک‌ کننده‌های طبیعی مثل سرکه‌ی سفید، جوش شیرین، نمک و خمیر دندان پاک کنید.

لکه‌ ی چایی روی لباس

برای پاک کردن لکه‌ ی چای از روی پارچه چند روش وجود دارد.

  1. برای پاک کردن لکه ی چایی از روی لباس باید آن را با آب سرد بشویید. بهتر است آب سرد را از پشت لکه بریزید تا به جای اینکه لکه در دیگر قسمت‌های پارچه منتشر شود، از آن جدا شود.
  2. کمی مایع لباسشویی روی لکه‌ی تازه بمالید و اجازه دهید ۵ دقیقه روی آن بماند. اگر لکه قدیمی است باید ۳۰ دقیقه به آن استراحت دهید. سپس لباس را کامل بشویید تا اثر چای و مایع لباسشویی از آن پاک شود. اگر لکه خیلی قوی است می‌توانید پس از مالیدن مایع لباسشویی آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آب گرم خیس کنید.

لکه‌ ی چایی روی فرش

برای پاک کردن لکه‌ ی چایی از روی فرش ۱قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی، ۱ قاشق غذاخوری سرکه و ۲ فنجان آب را با هم مخلوط کنید تا یک تمیزکننده‌ی همه کاره بسازید. یک اسفنج یا پارچه‌ی سفید و تمیز را کامل به محلول آغشته کنید. پارچه یا اسفنج را آنقدر روی لکه بکشید تا تمیز شود. سپس با یک پارچه‌ی تمیز و خشک دیگر، محل شسته شده را خشک کنید.

گوشی خیس شده را چگونه نجات دهید

آموزش بستن کروات با 18 روش مختلف

منبع: thespruce

دیدگاهتان را بنویسید