راهنمای شست و شوی لباس ها از روی علامت های رو اتیکت

راهنمای شست و شوی لباس ها از روی علامت های رو اتیکت

This post was most recently updated on 4 ماه ago

تا حالا برای شما هم پیش آمده لباسی را که تازه خریده‌اید برای شستن درون لباسشویی انداخته باشید و بعد از شست‌وشو با ظاهر رنگ ‌و رو رفته لباس مواجه شوید؟ شاید پیش خودتان فکر کردید جنس لباس خوب نبوده و احتمالا با خرید لباس کلاه سرتان رفته است؛ درصورتی که مشکل از بی‌ دقت بودن به اتیکت لباس و راهنمای شست و شوی لباس است که هشدار را به ما داده بوده و ما غافل از آن لباس را شستیم.

چقدر به اتیکت لباسی که می‌خرید توجه یا حتی نگاه کرده‌اید؛ به شکل و نمادهایی که روی آن است دقت کرده‌اید؟ اتیکت هر لباس تکه پارچه سفید رنگ کوچکی است که درون لباس‌ها دوخته می‌شود. اتیکت حکم شناسنامه‌ی لباس را دارد و برای این‌که بتوان ظاهر نو و خوب لباس را برای مدت بیشتری حفظ کرد، لازم است که ویژگی خاص هر لباس را بشناسیم. برای این‌کار باید به اتیکت لباس توجه کرد.

اتیکت‌ها به ما می‌گویند که لباس باید با دست شسته شود و یا ماشین لباسشویی، با آب سرد شسته شود یا آب گرم، آیا لباس را می‌توان با خشک‌کن ماشین خشک کرد یا باید حتما در دمای محیط و فضای آزاد خشک شود؟ و تمام اطلاعات دیگری که برای نگه‌داری صحیح لباس لازم است بدانیم.

خواندن اتیکت لباس‌ها کار سختی نیست فقط لازم است با راهنمای شست و شوی لباس ها آشنا شویم. در این صورت می‌توان با نگاه کردن به آن‌ها دستور العمل را متوجه شد. دانستن این اطلاعات راهنمای خوبی است که بسیار به کار می آید. در اینجا پنج گروه از اطلاعاتی را که اغلب بر روی اتیکت‌ لباس‌ها درج می‌شوند، آورده‌ایم . توصیه می‌کنیم با این نشانه‌ها آشنا شوید و آن ‌را به ذهن بسپارید تا از این پس با آگاهی از لباس‌ها نگه‌داری شود.

راهنمای شست و شوی لباس با استفاده از علایم روی اتیکت

شست ‌و شو

راهنمای شست و شوی لباس

خشک کردن

خشک کردن لباس

سفید کردن

سفید شدن لباس

اتو کشی

راهنمای شست و شوی لباس و اتو کشی

خشک شویی

راهنمای شست و شوی لباس و خشک شویی

برگرفته از دیجی کالا مگ

منبع: Digital Trends

راهنمای استفاده از عطر برای بو و ماندگاری بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید