۵ دلیل برای خلوت کردن با خود

۵ دلیل برای خلوت کردن با خود

This post was most recently updated on 4 ماه ago

روانشناسان همیشه توصیه می‌کنند که زمانی را برای تنهایی و خلوت کردن با خود اختصاص دهیم؛ اما اکثر ما همیشه سرمان برای این کار شلوغ است. جالب است بدانید هرچقدر که سرتان شلوغ‌تر باشد، بیشتر از خلوت کردن با خودتان سود خواهید برد.

مزیت های خلوت کردن با خود

مزیت اول: تنها وقت گذراندن قدرت همدلی را بالا می‌برد و کمک می‌کند افرادی که در دایره نزدیک شما قرار نمیگیرند را بهتر درک کنید.

مزیت دوم: بهره‌وری را افزایش می‌دهد؛ این روزها خیلی از شرکت‌ها فضای open office را برای کار در نظر گرفته‌اند تا ارتباط کارمندان با یکدیگر را ساده‌تر کنند، اما تحقیقات نشان داده محاصره شدن با تعداد زیادی آدم، بهره‌وری افراد را از بین می‌برد.

مزیت سوم: خلوت کردن با خود قدرت ذهنی شما را افزایش می‌دهد؛ ما انسان‌ها افراد اجتماعی هستیم اما تنهایی هم برای آن‌ها به همان اندازه مهم است. توانایی تحمل تنهایی با شادی، سطح رضایت از زندگی و مدیریت استرس مرتبط است و کسایی که می‌توانند از تنهایی لذت ببرند کمتر افسردگی را تجربه می‌کنند.

مزیت چهارم: تنهایی چراغ خلاقیت را روشن می‌کند؛ چون تنها بودن با افکار به ذهن‌تان این فرصت را می‌دهد که به جاهای مختلف سرک بکشد و این کار به خلاقیت شما کمک می‌کند.

مزیت پنجم: با تنهایی می‌توانید خودتان را بهتر بشناسید؛ چون در تنهایی تان احساس راحتی بیشتری می‌کنید؛ می‌توانید خودتان باشید و بدون تاثیرهای بیرونی تصمیم بگیرید. همچنین کمک می‌کند بینش بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

پس اهمیت خلوت کردن با خودتان در تنهایی را جدی بگیرید و برای آن وقت بگذارید.

منبع: دیجی کالا مگ

10 روش برای افزایش خلاقیت

۷ روش آسان برای مدیریت زمان

دیدگاهتان را بنویسید