4 ترفند برای افزایش خلاقیت تاثیر گذار

4 ترفند برای افزایش خلاقیت تاثیر گذار

This post was most recently updated on 4 ماه ago

همه‌ی ما افراد خلاقی را می‌شناسیم که چشمه‌ی خلاقیت آن‌ ها هیچ‌ وقت خشک نمی‌ شود و همیشه در مواجه با مشکلات، راه حل‌های خلاقانه دارند. در حقیقت همه‌ی آدم‌ها از ابتدا خلاق نیستند. خبر خوب اینجاست که خلاقیت مثل یک عضله است و ‌می‌توان با ترفند و تمرین آن را تقویت کرد. در این متن 4 راه ساده و موثر برای افزایش خلاقیت به شما یاد می‌دهیم که حتما در زندگی روزمره به کارتان خواهد آمد.

4 ترفند برای افزایش خلاقیت

یکی از ترفندها پیاده‌ روی است؛ تحقیقات نشان داده است که مغز ما هنگام فعالیت ‌های فیزیکی بهتر کار می‌کند و حین پیاده‌ روی می ‌توانیم روی مشکلاتمان بهتر تمرکز کنیم.

دوم ایجاد محدودیت است، وقتی ما ابزارهای محدودتری داشته باشیم، ایده‌ های خلاقانه ‌تری به ذهنمان می‌رسد که با راه حل‌های ساده‌ی همیشگی تفاوت دارد.

سوم بیشتر استفاده کردن از رنگ آبی در محیط اطرافمان است. تحقیقات نشان داده رنگ آبی با ایجاد احساس آرامش و سکون، باعث افزایش خلاقیت فکری و فکر کردن فراتر از چهار چوب‌ ها می‌شود.

چهارم هم مدیتیشن کردن به روش Open Monitoring است. در این روش از مدیتیشن، ذهن شما بدون این که روی ایده‌ی خاصی تمرکز کند پذیرای همه‌ی افکار و احساسات می‌شود.

نکته‌ی مهم این است که فراموش نکنید خلاقیت خود ‌به ‌خود به وجود نمی‌آید و نشستن و انتظار برای الهام گرفتن، فقط باعث از دست دادن انگیزه و دلسردی شما می‌شود. در عوض سعی کنید به دنبال راهی برای افزایش خلاقیت خود باشید. ابزار الهام‌ بخشی را پیدا کنید که به حفظ تمرکز و انرژی شما برای پروژه‌ای که در دستتان است، کمک می‌کند.

منبع: دیجی کالا مگ

دیدگاهتان را بنویسید