ارتباط فصل مورد علاقه با شخصیت درونی شما

ارتباط فصل مورد علاقه با شخصیت درونی شما

This post was most recently updated on 4 ماه ago

دمای هوا و نور ممکن است نقش پر رنگی در این که شما چه فصلی را دوست دارید بازی کنند، اما آیا اولویت شخصی شما در مورد ترجیح یک فصل نسبت به فصل دیگر، می‌تواند پرده از شخصیت درونی شما بردارد؟

بهار

برای بعضی از نقاط جهان، بهار از وقتی شروع می‌شود که روزهای تاریک زمستان می‌روند و هوا گرم‌تر و طبیعت سبزتر می‌شود. اگر بهار فصل مورد علاقه شماست، احتمالا به تجربه‌های جدید تمایل دارید و فصل بهار فرصت نو شدن دوباره را بعد از یک زمستان طولانی و سرد به شما می‌دهد.

تابستان

در بسیاری از مناطق کره زمین تابستان فصلی است که در آن روزها طولانی‌تر، گرم‌تر و روشن‌تر است. اگر فصل مورد علاقه شما تابستان است، احتمالا به این معنی است که شما عاشق بیرون رفتن یا یک زندگی پرتحرک هستید. ماه‌های گرم تابستان فرصت سفر کردن و لذت بردن از فضای بیرون از خانه است. شما احتمالا در دسته افراد اهل بیرون رفتن و برون‌گرا هستید و معمولا شما را فردی پرتحرک، برجسته و محترم توصیف می‌کنند.

پاییز

جرج الیوت می‌نویسد «پاییز دلچسب! روح من به آن گره خورده است و اگر من یک پرنده بودم سرتاسر زمین را در پی پاییز می‌گشتم» در حالی که نیمی از مردم فکر می‌کنند که بهار فصل نو شدن و تازه شدن است، پاییز هم زمان بسیار خوبی برای یک شروع تازه است. فضای رنگی و هوای خنک‌تر پاییز می‌تواند میل شما را برای تغییر برانگیزد.

زمستان

اگر زمستان فصل مورد علاقه‌ شما بین تمام فصل‌هاست، ممکن است به این دلیل باشد که کمی به درون‌گرایی و خانه‌نشینی گرایش دارید؛ به این که یک پلیور گرم بپوشید، پتوی نازکی دم دست بگذارید و روی کاناپه بنشینید و نوشیدنی گرم خود را در دست بگیرید. این کار یک بعدازظهر مطلوب و بی‌نقص برای خیلی از افراد به نظر می‌رسد.

کلام آخر:

تغییرات فصلی آب ‌و هوا و نور می‌تواند نقش مهمی در احساسات، افکار و رفتار و شخصیت درونی شما داشته باشد. با این حال باید به یاد داشته باشیم که تمایلات ما ممکن است تحت تاثیر عوامل بسیار گسترده‌ تری از جمله تجربه‌های ما قرار بگیرد. اگر شما در شرایطی بزرگ شده‌اید که تابستان‌ها را بیرون از خانه در حال لذت بردن از هوای گرم و روزهای بلند گذرانده‌اید و خاطرات دلنشینی از آن دوران دارید، به احتمال زیاد در دوران بزرگسالی هم فصل مورد علاقه شما تابستان خواهد بود. اولویت‌های ما از جمله اولویت‌هایی که مربوط به زمان مشخصی از سال می‌شوند، پیچیده‌اند و تحت تاثیر شبکه‌ای از عوامل مرتبط با هم قرار دارند.

منبع: Very Well Mind

ده احساس نیرو بخش جایگزین الگوهای منفی

دیدگاهتان را بنویسید