تایید هویت دو مرحله‌ای در تلگرام

تایید هویت دو مرحله‌ای در تلگرام

This post was most recently updated on 6 ماه ago

جلوگیری از هک تلگرام
جلوگیری از هک تلگرام

این روزها کاربران بسیاری از نرم‌افزار تلگرام استفاده می‌کنند و یکی از ویژگی هایی که این برنامه در اختیار کاربران خود قرار داده ،حفظ امنیت تلگرام می باشد و این نرم افزار همچون بروی دستگاه‌های مختلف اعم از تلفن همراه، تبلت و رایانه شما نصب می گردد.

چنانچه شما از این قابلیت بهره‌مند شده باشید، می‌دانید که برای فعال‌سازی نرم‌افزار تلگرام روی هر دستگاه جدید نیازمند وارد کردن پین‌کدی خواهید بود که به تلفن همراه شما ارسال می‌شود. ارسال پین‌کد برای فعال‌سازی تلگرام روی دیگر دستگاه‌ها از مواردی است که برای حفظ امنیت تلگرام به‌کار برده می‌شود، اما این روش نیز ممکن است مورد سوءاستفاده قرار گیرد؛ زیرا به‌عنوان مثال یک کاربر با اجرای مراحل فعال‌سازی در تلفن همراه خود می‌تواند با کمتر از ده ثانیه دسترسی داشتن به تلفن همراه شما، پین‌کد فعال‌سازی را درخواست کرده و پس از مشاهده، آن را در دستگاه خود وارد ساخته و پین‌کد دریافتی را نیز از روی دستگاه شما حذف کند. در این شرایط بدون آن‌که متوجه شده باشید یک کپی از همه محتوای به‌نمایش درآمده برای شما برای آن فرد نیز قابل مشاهده است.

برای جلوگیری از این موارد و افزایش ضریب ایمنی در نرم‌افزار تلگرام ویژگی بسیار خاصی طراحی شده که با کمک آن می‌توانید تایید هویت دو مرحله‌ای در تلگرام را فعال کنید. با فعال شدن این قابلیت هنگام فعال‌سازی هر یک از دستگاه‌های جدید علاوه بر پین‌کد، ‌باید رمز عبوری که برای این شرایط مشخص ساخته‌اید نیز وارد شود. در این شرایط دسترسی به تلفن همراه شما و پین‌کد نیز کافی نیست و می‌توانید مطمئن شوید هیچ فردی به‌جز خود شما نمی‌تواند تلگرام را روی دستگاه‌های دیگر فعال کند

بخوانید انتقال چت های قدیمی واتساپ به گوشی جدید

تایید هویت دو مرحله‌ای در تلفن همراه و تبلت:

۱ـ نرم‌افزار تلگرام را اجرا کنید.

۲ـ روی منوی اصلی که با آیکون همبرگری به‌ نمایش درآمده است فشار داده و گزینه Settings را انتخاب کنید.

۳ـ در صفحه Settings گزینه Privacy and security رو بزنید .

۴- حالا گزینه Two step verification رو انتخاب کنید. در این صفحه روی گزینه Set additional password ضربه بزنید . بصورت شکل زیر در بند ۱ و ۲ اشاره شده است.

۵ـ حالا در صفحه Your password باید رمز عبور مورد نظر تون رو وارد کنید و در مرحله بعد میگه Please re-enter your password یعنی یه بار دیگه رمز تون رو وارد کنید . بصورت شکل زیر در بند ۱ و ۲ اشاره شده است.

۶ ـدر صفحه Password hint باید یه راهنما برای پسورد تون ایجاد کنید . این Hint یا راهنما زمان وارد کردن رمز عبور نمایش داده میشه تا کاربر بتونه راحت تر رمز عبورشو به خاطر بیاره . برای مثال اگر شماره پلاک ماشین تون رو به عنوان رمز عبور انتخاب کردین ، می تونید واژه car رو به عنوان Hint وارد کنید و در صفحه بعد Recovery email باید آدرس ایمیل تون رو هم وارد کنید . اگه یه موقع رمز عبور تون رو فراموش کنید ، با استفاده از این رمز عبور می تونید رمز تون رو بازیابی کنید . اکیدا توصیه می کنم حتما ایمیل تون رو همین الان وارد کنید چون اگر بعدا رمز تون رو فراموش کنید دیگه نمی تونید به تلگرام تون دسترسی پیدا کنید ! وقتی ایمیل تون رو وارد می کنید یه لینک فعال سازی به ایمیل تون ارسال میشه . حتما باید همون موقع به ایمیل تون مراجعه کنید و روی لینک فعال سازی کلیک کنید تا ایمیل تون ثبت بشه . اگر فعلا نمی خواید ایمیل تون رو وارد کنید ، می تونید گزینه Skip رو بزنید و از این مرحله رد شید ؛ بعدا هم می تونید به این مرحله برگردین و ایمیل تون رو ثبت کنید بصورت شکل زیر در بند ۱ و ۲ اشاره شده است.

تایید هویت دو مرحله‌ای در رایانه:

۱ـ از نوار ابزار روی Settings کلیک کنید.

۲ـ روی گزینه Enable Two-Step Verification کلیک کنید.

۳ـ رمز عبور دلخواه خود را دو مرتبه وارد کنید، عبارت مورد نظر برای به‌خاطر آوردن رمز عبور و ایمیل دلخواه برای بازیابی رمز فراموش شده را نیز وارد کرده و روی Save کلیک کنید.

۴ ـ صندوق دریافت‌های ایمیل خود را بررسی کرده و روی لینک ارسال شده از طرف تلگرام کلیک کنید تا عملیات فعال‌سازی با موفقیت به پایان برسد

منبع: موبایلستان

دیدگاهتان را بنویسید