5 اشتباه رایج در خرید کفش ورزشی

5 اشتباه رایج در خرید کفش ورزشی

کفش ورزشی

معمولا وقتی سراغ خرید کفش ورزشی مناسب دویدن می‌روید، اشتباهاتی را انجام می‌دهید که بیشتر ورزشکاران ممکن است گرفتار آن‌ها شوند، اما شما باید متفاوت انتخاب کنید و اسیر این اشتباهات رایج نشوید.

خرید کفش از روی ظاهر آن

بعضی ورزشکاران شاید بیش از حد به ظاهر کفش توجه می‌کنند، اما بهتر است کمی از ظواهر فاصله بگیرید. بسیاری اوقات وقتی یک کفش کتانی یا ورزشی را تنها به خاطر ظاهر آن خریداری می‌کنید تا چند ماه بعد، آن را دیگر نمی‌توانید بپوشید، چراکه یک کفش نامناسب باعث ناراحتی پا و کمر می‌شود. پس پیش از مد روز به احساس و اندازه کفش توجه کنید.

اشتباه در انتخاب نوع کفش

فراموش نکنید که چه یک کتانی انتخاب کنید و چه یک کفش حرفه‌ای برای انواع فعالیت ورزشی بخرید، در هر صورت کفش تنگ باعث تاول زدن و سیاه شدن انگشتان پا یا مشکلاتی از این قبیل می‌شود. معمولا خانم‌ها یا دختران سراغ خرید کفش دخترانه یا یک کفش زنانه کوچک‌تر از سایز واقعی پایشان می‌روند چراکه مدام درباره ظاهر پای خودشان احساس ناراحتی و نگرانی می‌کنند. اما در مورد اندازه کفش به خصوص کفش کتانی و اسپرت قضیه متفاوت است یعنی داخل کفش باید اندازه کافی برای تکان دادن انگشتان پا را داشته باشید، اما کفش نباید بیش از اندازه آزاد باشد.

خرید کفش در زمان نامناسب روز

بسیاری از افراد پای خودشان را صبح اندازه می‌گیرند و بر همان اساس خرید اینترنتی کفش را انجام می ‌دهند. کفشی که صبح اندازه‌ی پای شما است، ساعت پنج بعد از ظهر و پس از یک پیاده‌ روی طولانی برای شما تنگ خواهد بود. در واقع پای شما از صبح تا بعد از ظهر کمی بزرگ می‌شود و تقریبا در حدود ساعت چهار بعداز ظهر به بیشترین اندازه خود می‌رسد، بعد از این ساعت زمان مناسبی برای اندازه‌ گیری پا و انتخاب کفش است.

عدم توجه در انتخاب سایز کفش

برخی افراد فکر می‌کنند سایز پایشان ۴۲ است یعنی زمان خرید یک کفش آدیداس سایز ۴۲ را انتخاب می‌کنند و زمانی که کتانی ریباک می‌خرند باز هم سراغ سایز ۴۲ می‌روند. این یک اشتباه عمده در خرید سایز نادرست است، باید بدانید که سایزبندی ها در هر برند ورزشی می‌تواند متفاوت باشد و قالب هر کفش در برندهای مختلف متفاوت است. پس برای انتخاب اندازه درست کفش در یک فروشگاه اینترنتی کفش به راهنمای سایز همان برند توجه کنید و برای خرید حضوری حتما کفش‌ ها را بپوشید.

خرید کفش از یک فروشگاه اشتباه

گاهی برای خرید کفش به فروشگاه اشتباهی سر می‌زنیم که ممکن است یک کفش ورزشی اصل و مناسب را به ما ندهد. برای اطمینان از کیفیت کفش بهترین کار این است که به نمایندگی‌ها برویدیا از فروشگاه هایی خرید کنید که کفش اصل و با کیفیت عرضه میکنند.

منبع: دیجی کالا مگ

راهنمای انتخاب عینک آفتابی

دیدگاهتان را بنویسید