آموزش روت و فلش گوشی های جدید سامسونگ

آموزش روت و فلش گوشی های جدید سامسونگ

روت گوشی سامسونگ

با روت کردن دستگاه اندرویدی به راحتی می‌توانید به عملکردهای پیشرفته‌ای در گوشی هوشمند خود دسترسی داشته باشید که کاربران دیگر امکان دسترسی به آن‌ها را ندارند. اما روت کردن هم مشکلات خود را دارد! با روت کردن گوشی، امنیت کاهش یافته و با دستکاری فایل‌های سیستمی احتمال آسیب نرم‌افزاری دستگاه وجود دارد. در این پست قصد دارم آموزش روت گوشی های جدید سامسونگ که با روش های قدیمی تر قابل روت نیست را آموزش دهم.

برای روت گوشیهای جدید سامسونگ با اندروید 9 و 10 از مجیسک و پچ کردن فایل بوت استفاده میکنیم اما برخی از گوشی ها مانند A50 با این روش هم روت نمی شود که در اینجا یک روش تست شده رو به شما اموزش می دهم.

روت گوشی A50 سامسونگ (مدل SM-A505F )

مرحله 1: آنلاک کردن بوت لودر برای روت کردن

قبل از انجام این کار از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید برای تهیه بک آپ از گوشی از برنامه های Smart Switch یا Kies استفاده کنید.

چون بعد از آنلاک کردن گوشی فرمت خواهد شد. برای آنلاک بوتلودر گوشی را با کابل به کامپیوتر متصل کنید و همزمان دکمهای – و + صدا را بگیرید و در صفحه آبی که بالا میاد ولوم + را چند ثانیه نگه دارید و در صفحه بعد یکبار ولوم + را فشار دهید گوشی فرمت میشود و بوتلودر باز میشود.

مرحله 2: دانلود فریمور اصلی

ابتدا شما نیاز به یک فریمور رسمی کامل از گوشی خود دارید . فریمور گوشی های جدید دارای چند فایل است که میتوانید از اینجا دانلود کنید.

دقت کنید مدل فایلی که دانلود می کنید حتما باید مطابق با گوشی شما باشد یعنی بیلد نامبر فایل دانلودی با بیلد نامبر گوشی یکی باشد. برای دیدن بیلد نامبر گوشه به تنظیمات (Setting) سپس درباره تلفن (About Phone) بروید و اطلاعات نرم افزار (Software information) را انتخاب کنید.

مرحله 3 : پچ کردن فایل AP

از فریمور رسمی فقط فایل AP را درون حافظه گوشی کپی کنید.

برنامه مجسیک را دانلود و روی گوشی نصب کنید در قسمت مجسیک منیجر Install را بزنید و بعد گزینه Select and Patch a File را انتخاب کنید و فایل AP را که در گوشی کپی کردید انتخاب کنید. بعد از پایان کار در پوشه دانلود یک فایل tar به شما می دهد ان را بر روی کامپیوتر بریزید تا همراه فایلهای BL CP CSC بر روی گوشی فلش کنیم.

مرحله 4 : فلش گوشی

برای فلش کردن گوشی های سامسونگ از برنامه ادین استفاده می کنیم . برنامه رو دانلود و بر روی کامپیوتر نصب کنید.

گوشی را خاموش کنید انرا به کامپیوتر متصل کنید و همزمان دکمهای – و + صدا را بگیرید و در صفحه آبی که بالا میاد یکبار ولوم + را فشار دهید تا به صفحه دانلودینگ بروید . برنامه ادین را اجرا کنید و منتظر باشید خانه اول ID:COM آبی شود.

در بخش Files [Download] حتما هر 4 فایل را با زدن روی دکمه مربوط درون برنامه قرار دهید.

  • BL  : فایل بوت لودر، شروع نام فایل با : BL یا Bootloader
  • AP : فایل اصلی سیستم ، شروع نام فایل با : CODE یا PDA یا AP (در اینجا برای روت کردن فایل AP که توسط مجسیک پچ کردیم رو انتخاب می کنیم) برای فلش کردن گوشی فایل AP اصلی رو انتخاب می کنیم.
  • CP : فایل مودم ، شروع نام فایل با : CP یا MODEM
  • CSC : فایل منطفه و زبان ، شروع نام فایل با : CSC یا HOME_CSC

نکته: اگر رام شما دو CSC دارد، اگر HOME_CSC را بدهید اطلاعات گوشی حذف نمی شود و اگر فایل CSC را بدهید اطلاعات گوشی (بجز microSD) حذف می شود اما در نهایت رام روان تری خواهید داشت.

حال روی دکمه START بزنید. صبر کنید تا پردازش 100 درصد شود. و عبارت PASS دیده شود. بعد از اتمام Install App در گوشی، دستگاه روشن خواهد شد و کابل را جدا کنید. گوشی شما روت شده است.

چند نکته:

1.بعد از فلش گوشی و بالا آمدن باید گوشی را به ریکاوری ببرید و فرمت بکنید تا مشکل 16 گیگ شدن حافظه حل شود .

2.بعد از فرمت کردن گوشی و ریبوت اگر دیدید گوشی روت نیست روش زیر را بروید موقع روشن کردن گوشی اگر با پاور خالی روشن کنید بدون روت بالا می آید اگر ولوم + و پاور را بگیرید و موقع هشدار بوتلودر تمام دکمه ها را رها کنید با مجیسک و روت بالا می آید اگر ولوم + و پاور را بعد دیدن هشدار بوتلودر همچنان نگه دارید وارید ریکاوری می شوید.

3.اگر قصد فلش کردن گوشی رو داشتید میتوانید فقط مرحله 4 رو انجام دهید با این تفاوت که فایل AP اصلی رو درون برنامه قرار دهید.

4.برای رفتن به ریکاوری و فرمت گوشی میتوانید گوشی رو خاموش کنید دکمه پاور و ولوم + بگیرید وارد ریکاوری میشید با استفاده از کلید صدا پایین آمده و Wipe Data/ Factory Reset را با زدن کلید Power انتخاب کنید. در مرحله بعدی نیز Yes, Delete All user Data را انتخاب کنید گوشی فرمت می شود.

5.قبل از فلش کردن گوشی از اکانت های جیمیل و سامسونگ خارج شوید و تمام مجوزهای ورود مثل اثر انگشت یا الگو رو حذف کنید.

تست شده روی گوشی سامسونگ A50

آموزش نصب برنامه های گوگل بر روی گوشی های شیائومی

آموزش فلش گوشی سامسونگ و افزودن قابلیت های جدید به آن

دیدگاهتان را بنویسید