بررسی رجیستر بودن موبایل در زمان خرید

بررسی رجیستر بودن موبایل در زمان خرید

This post was most recently updated on 4 هفته ago

در بحث رجیستر بودن ، هر تلفن همراه دارای یک شناسه 15 رقمی منحصربه‌فرد (IMEI) است که با استفاده از آن می‌توان هر تلفن همراه را در شبکه مخابراتی ردیابی کرد

بررسی رجیستر بودن موبایل
بررسی رجیستر بودن موبایل

بررسی رجیستر بودن موبایل

1- بررسی IMEI جعبه قبل از باز کردن پلمپ:

برای تشخیص اصل یا قاچاق بودن گوشی لازم است خریدار ابتدا شناسه 15 رقمی (IMEI) روی جعبه دستگاه را به شماره‌ی 7777 پیامک کند. همچنین می‌تواند با استفاده از کد دستوری #7777* و انتخاب گزینه استعلام اصالت، قبل از خرید و پرداخت هزینه، از اصالت گوشی مطمئن شود.

2- بررسی یکسان بودن IMEI جعبه گوشی و خود گوشی:

پس از باز کردن جعبه، گوشی موبایل را روشن کنید و کد دستوری #06#* را بزنید تا شناسه بین المللی 15 رقمی (IMEI) برایتان نمایش داده شود. سپس با دقت چک کنید تا IMEI نمایش داده شده با  IMEI‌ روی جعبه دستگاه کاملا یکسان باشد.

3- روش فعال سازی موبایل خریداری شده در شبکه اپراتوری:

ابتدا کد فعال سازی (Activation Code) را هنگام خرید از فروشنده دریافت کنید، حال کد دستوری #7777* را شماره‌گیری کرده و عدد مربوط به گزینه فعال سازی را انتخاب کنید. پس از آن شناسه بین‌المللی 15 رقمی (IMEI) گوشی، کد فعال سازی مربوط به آن و شماره سیم‌کارتی را که می‌خواهید از آن استفاده کنید به ترتیب وارد ‌نمایید. پس از تائید اطلاعات وارد شده، پیام موفقیت‌آمیز بودن فرآیند، روی صفحه گوشی قابل مشاهده است.

بخوانید . آموزش انتقال مالکیت هنگام خرید سیم کارت جدید یا گوشی کارکرده

نکات مهم در زمان خرید گوشی موبایل رجیستر شده:

توجه: در بحث فعال سازی خریداران باید تمامی مراحل استعلام را خودشان انجام دهند و پس از اطمینان از اصالت گوشی مورد نظر و قانونی و استاندارد بودن آن، تلفن همراه مورد نظر خود خریداری کنند.

توجه: گوشی‌های دو سیم‌کارت دارای دو شناسه IMEI و گوشی‌های چند سیم کارت دارای چند IMEI هستند.

توجه: فعالسازی هیچ‌گونه هزینه‌ای برای خریدار ندارد و تمامی پیامک‌های مربوط به استعلام گوشی و اطلاع‌رسانی در این زمینه تنها با سرشماره HAMTA برای مشترکان ارسال می‌شود و اگر پیامکی با سرشماره دیگری در پاسخ به کاربر ارسال شود، جعلی بوده و به هیچ وجه قابل استناد نیست.

توجه: گوشی های موبایل که در حال حاضر در شبکه اپراتورها فعال هستند درصورت تعویض سیم کارت باید در سامانه همتا فرایند انتقال مالکیت را انجام دهند.

توجه: دریافت فاکتور رسمی با مهر فروشگاه که شماره شناسه 15 رقمی (IMEI) دستگاه بر روی آن درج شده از فروشنده الزامی می باشد.

توجه: کاربران باید به این نکته توجه کنند که پس از فعال سازی، تلفن همراه فقط بر روی سیم‌کارت فعال شده قابلیت استفاده از شبکه را خواهد داشت و در صورتی که دارنده گوشی یا تجهیز بخواهد از سیم‌کارت دیگری استفاده کند بایستی فرایند انتقال بهره‌بردار را طی کند. در غیر اینصورت تلفن همراه بر روی سیم‌کارت جدید فقط به مدت 30 روز قابل استفاده خواهد بود.

توجه: خریداران پس از خرید گوشی یا تجهیز دارای سیم‌کارت، درصورت برخورد با هرگونه مشکل و یا شکایت در زمینه استعلام، انتقال مالکیت، هزینه، فعال‌سازی، جعل در فاکتور و شماره سریال تجهیز و مشکلات گمرکی با سامانه 124 سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان و مرکز تماس طرح با شماره 096366 تماس گرفته و یا به پورتال سازمان تعزیرات به آدرس tazirat135.ir مراجعه کنند.

منبع: موبایل اول

دی لرنو وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید