آموزش خروج از دایورت تلفن همراه و تلفن ثابت

آموزش خروج از دایورت تلفن همراه و تلفن ثابت

This post was most recently updated on 4 ماه ago

خیلی از افراد بیشتر روز خود را در خارج از خانه سپری می کنند در حالیکه تلفن ثابت خود را برای کار های ضروری به افراد و یا اداره ها سپرده اند و باید پاسخگو باشند. اگر بخواهیم این مشکل را رفع کنیم باید تلفن خود را دایورت نماییم. یعنی بتوانیم با تلفن همراه پاسخگوی خط دیگری باشیم.به این امر دایورت کردن می گویند. با سرویس انتقال تماس تلفن ثابت می‌توانید هنگامی که با تلفن شما تماس گرفته می‌شود مکالمه را به یک خط دیگر ثابت یا تلفن همراه منتقل کنید و عمل انتقال تماس را انجام دهید. این سرویس با هر دستگاه تلفن دکمه‌ای مجهز به سیستم Tone انجام شدنی است. البته باید دانست ابتدا خط شما باید قابلیت انتقال تماس را داشته باشد به این معنا که سرویس از مخابرات برای شماره تلفن خط ثابت شما فعال شده باشد .

آموزش خروج از دایورت
آموزش خروج از دایورت

انتقال تماس بین دو خط راهی برای پیدا کردن ارتباط در شرایط خاص می باشد. هنگامی که به دلیل مسافرت به تلفن ثابت خود دسترسی ندارید می توانید آن را به تلفن همراه خود منتقل کنید و این امر باعث قطع نشدن ارتباطات شما با دیگران می شود و یا حتی شرایطی که شما قادر به پاسخگوی با تلفن همراه خود هم نباشد می توانید از این ویژگی استفاده کنید.

خروج از دایورت تلفن ثابت و موبایل با استفاده از کد دستوری:

در هر کدام از حالت های دایورت و انتقال تماس که چه با خطوط تلفن ثابت شماره گیری می شوند و چه با تلفن های همراه، هنگامی که شما تصمیم به لغو حالت دایورت و خروج از دایورت را داشته باشید تنها با گرفتن کد دستوری زیر تمامی انتقال مکالمه ها نظیر دایورت دائمی، دایورت در حالت های مشغولی و عدم پاسخگویی غیر فعال می شوند.

بخوانید آموزش جلوگیری از هک تلگرام

# شماره مورد نظر به همراه کد * 21 *

خروج از دایورت تلفن ثابت و موبایل با استفاده از خود منو دستگاه:

رفتن به منوی Divert یا Call Forwarding یا انتقال تماس از طریق گوشی های تلفن همراه و غیر فعال کردن گزینه Call Forwarding.

در سیستم عامل iOS مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings < Phone < Call Forwaring

منبع: موبایل اول

دیدگاهتان را بنویسید