آموزش فلش گوشی سامسونگ و افزودن قابلیت های جدید به آن

آموزش فلش گوشی سامسونگ و افزودن قابلیت های جدید به آن

فلش گوشی سامسونگ

اندروید 10 نام جدیدترین نسخه سیستم عامل موبایل گوگل است که در تاریخ سوم سپتامبر ۲۰۱۹ به صورت رسمی عرضه شد. به‌روزرسانی جدید سامسونگ سیستم‌عامل اندروید ۱۰ به‌همراه رابط‌ کاربری One UI 2.0 و ویژگی های جدید همراه است . ولی با دریافت اندروید 10 هنوز برخی کاربران بطور کامل این قابلیت ها رو دریافت نکردند و باید منتظر اپدیت های بعدی باشند ، برخی از ویژگی ها هم با توجه به منطقه ای که هستید متفاوت است . ویژگی هایی مثل ضبط تماس ، قابلیت VOLTE و یا حتی اسکرین رکوردر در برخی رام ها وجود ندارد. با این پست همراه باشید تا با فلش گوشی این قابلیت ها رو به گوشی اضافه کنیم.

در این روش باید رام رسمی که این قابلیت ها رو داره رو بر روی گوشی فلش کنیم . این روش بر روی گوشی سامسونگ A50 (مدل SM-A505F ) تست شده است.

تشخیص بیلد نامبر و منطقه گوشی

قبل از دانلود رام رسمی ابتدا باید بیلد نامبر و منطقه گوشی خود را تشخیص دهید .

گوشی را خاموش کنید دکمه پاور و ولوم + را بگیرید تا به حالت ریکاوری بروید مقابل نوشته ی Applied the CSC-code منطقه دستگاه قابل مشاهده است. مثلا THR یعنی ایران می باشد و در بالای صفحه هم بیلدنامبر (*******A505F) و نسخه اندروید قابل مشاهده است.

دانلود رام رسمی

چیزی که مهم است A505F اول بیلد نامبر و عدد باینری است بطور مثال رام فعلی گوشی A505FDDS4ATB6 است و رامی که قصد فلش کردن ان را داریم A505FDDU4BTC4 می باشد هر دو دارای بیلد نامبر یکسان و عدد باینری 4 می باشند . عدد باینری همان عددی است که بعد از DDU و DDS درج شده است.

رام مورد نظر ما رام هند با اندروید 10 است که میتوانید از اینجا دانلود کنید . این رام دارای چند فایل است که برای فلش کردن به ان احتیاج داریم.

تهیه بکاپ از اطلاعات گوشی

قبل از انجام فلش از اطلاعات خود پشتیبان تهیه کنید برای تهیه بک آپ از گوشی از برنامه های Smart Switch یا Kies استفاده کنید.

فلش گوشی

برای فلش کردن گوشی های سامسونگ از برنامه ادین استفاده می کنیم . برنامه رو دانلود و بر روی کامپیوتر نصب کنید.

گوشی را خاموش کنید انرا به کامپیوتر متصل کنید و همزمان دکمهای – و + صدا را بگیرید و در صفحه آبی که بالا میاد یکبار ولوم + را فشار دهید تا به صفحه دانلودینگ بروید . برنامه ادین را اجرا کنید و منتظر باشید خانه اول ID:COM آبی شود

در بخش Files [Download] حتما هر 4 فایل را با زدن روی دکمه مربوط درون برنامه قرار دهید.

BL  : فایل بوت لودر، شروع نام فایل با : BL یا Bootloader

AP : فایل اصلی سیستم ، شروع نام فایل با : CODE یا PDA یا AP

CP : فایل مودم ، شروع نام فایل با : CP یا MODEM

CSC : فایل منطفه و زبان ، شروع نام فایل با : CSC یا HOME_CSC

نکته: اگر رام شما دو CSC دارد، اگر HOME_CSC را بدهید اطلاعات گوشی حذف نمی شود و اگر فایل CSC را بدهید اطلاعات گوشی (بجز microSD) حذف می شود اما در نهایت رام روان تری خواهید داشت.

حال روی دکمه START بزنید. صبر کنید تا پردازش 100 درصد شود. و عبارت PASS دیده شود. بعد از اتمام Install App در گوشی، دستگاه روشن خواهد شد و کابل را جدا کنید.

گوشی شما به رام جدید فلش و قابلیت های جدید به آن اضافه شده است.

آموزش روت گوشی های جدید سامسونگ

دیدگاهتان را بنویسید