پوست مردان و مراقبت از آن

پوست مردان و مراقبت از آن

پوست مردان و مراقبت از ان

This post was most recently updated on 7 ماه ago

پوست مردان هم نیاز به توجه دارد . برخی از مردان هیچ‌وقت مراقبت از پوست خود را جدی نمی‌گیرند. اما این افراد باید بدانند که مراقبت از پوست به معنی انجام کار خاص و پیچیده‌ای نیست. برای داشتن یک پوست بدون جوش، لک و چین و چروک فقط کافی است چند نکته‌ی کوچک را رعایت کنند تا در دراز مدت نتایج خوب آن را ببینند. در اینجا یاد میگیرید چطور با جوش صورت مبارزه کنید، با وجود پوست حساس اصلاح کنید و چین و چروک‌های صورت را کاهش دهید.

درست مانند همهٔ کارهای دیگری که انجام می‌دهیم و انتظار نتیجه داریم؛ اقدامات مراقبتی از پوست نیز نیازمند تداوم است. اما اگر ندانید چه باید بکنید و از چه چیزهایی استفاده کنید، نمی‌توانید برنامهٔ روزانهٔ منظمی برای خود داشته باشید.

در ادامه توصیه‌هایی را می‌خوانید که متخصصان پوست، درخصوص اصول مراقبت از پوست معمولا به افراد توصیه می‌کنند. نکات بسیار مهمی که متخصصان پوست روی آن‌ها تأکید دارند و اغلب آقایان معمولا به آن‌ها توجهی نمی‌کنند.

پوست مردان و مراقبت از ان

قبل از نکات بهتر است جنس پوست مردان را بشناسید

پوست های حساس ممکن است پس از استفاده از محصول، بسوزد یا باعث گزش و خارش شود.

پوست طبیعی روشن و صاف است، اما حساس نیست.

پوست خشک پوسته پوسته است، می خارد یا خشن است.

پوست چرب براق و چرب است.

پوست ترکیبی در بعضی مناطقی خشک و در بعضی مناطق دیگر چرب است.

فهمیدن نوع پوستتان به شما کمک خواهد کرد تا چگونگی مراقبت از پوست را بیاموزید و محصولات مراقبتی مناسب پوست خود را انتخاب کنید.

نکات مهم برای مراقبت از پوست مردان

همیشه پوست صورت خود را تمیز نگه دارید

پوست مردان تقریبا 15 درصد چربتر از پوست زنان و به طورمشخصی از منافذ بزرگتری برخوردار است واین بدین معنی است که سریعتر و بیشتر آلوده می‌شود، بنابراین خیلی مهم نیست که یک مرد چه نوع پوستی دارد بلکه تمیز نگه داشتن آن اهمیت بسزایی در خوش چهره و جوان نمودن شخص دارد.

نکته‌ای که برخی از آقایان به درستی رعایت می‌کنند این است که هر روز صبح صورت خود را نمی‌شویند! شستن بیش از حد، چربی طبیعی پوست را از بین می‌برد.

ولی رعایت این نکته تنها زمانی جواب می‌دهد که هر شب صورت خود را بشویید. تمیز کردن پوست شب‌ها قبل از خواب بسیار مهم است، چرا که نباید اجازه دهیم آلودگی و کثیفی در طول شب جذب منافذ پوست شود.

برای کاش چربی سطح پوست، قبل از اصلاح صورت از شوینده‌های فومی ملایم استفاده کنید. در صورتی که پوست حساسی ندارید می‌توانید گاهی اوقات از شوینده‌ی صورت لایه‌ بردار نیز استفاده کنید تا یک اصلاح بهتر و فوق‌العاده تمیز را تجربه کنید.

بازسازی پوست

همیشه بعد از اصلاح و تمیز نمودن از یک مرطوب کننده سبک بخصوص در نواحی گردن استفاده کنید. ویتامین E خالص یا روغن آلوئه ورا مرطوب کننده‌های بسیارخوبی‌ اند که به شکل مایع در دسترس هستند. اکثر مردها به طور میانگین پنج بار در هفته اصلاح می‌کنند. تیغ با کیفیت علاوه بر این که طول عمر بیشتری دارد، صورت را نمی‌خراشد. تیغی را برای اصلاح انتخاب کنید که متناسب با حساسیت پوست و درشتی تارهای ریش‌تان باشد. ولی برای محافظت از پوستتان بهتر است از یک ریش تراش خوب استفاده کنید.

برای اصلاح صورت به رطوبت نیاز دارید. پوست خشک به سرعت خراشیده و زخم می‌شود. اصلاح صورت باعث از بین رفتن لایه رویی پوست می‌شود. برای مرطوب کردن پوست و بازسازی این لایه از افتر شیو استفاده کنید.

همچنین برای محافظت از پوست در برابر عوامل مخرب مانند آلودگی هوا ، مواد شیمیایی صنعتی ، دود و اشعه های فرا بنفش استفاده از سرم‌های آنتی‌اکسیدان مثل سرم ویتامین C بسیار مناسب است و استفاده از آن باید صبح‌ها به عنوان یک نرم‌کننده در برنامه روزانه شما قرار داشته باشد. در صورتی که صبح‌ها صورت خود را اصلاح می‌کنید، بعد از اصلاح صورت از سرم استفاده کنید.

محافظت از پوست با مرطوب‌کننده و ضدآفتاب

مصرف کرم‌ ها یا لوسیون‌های ضد آفتاب را فراموش نکنید زیرا که مهم ترین و بزرگ‌ترین محصولات در زمینه‌ی زیبایی پوست می‌باشند بخصوص که بیشتر آقایان ساعت‌های زیادی در طول روز در معرض آفتاب قرار می‌گیرند. بهترین کرم ضد آفتاب برای آقایان، کرمی حاوی مرطوب کننده با اس پی اف ۳۰ درصد است. مردانی که از کرم ضد آفتاب استفاده نمی‌کنند، خود را در معرض خطر صدمات ناشی از نور آفتاب قرار می‌دهند.

کرم ضد آفتاب فقط برای ساحل یا ورزش‌های بیرون از سالن نیست. بودن در معرض نور آفتاب در طول روز هنگامی که در خیابان قدیم می‌زنید یا هنگامی که در تراس خانه استراحت می‌کنید، چین و چرک صورت را افزایش می‌دهد و باعث آسیب به پوست می‌شود. اما برای شب باید از یک مرطوب‌کننده‌ی سبک و بدون ضدآفتاب استفاده کنید.

در صورتی که پوست خشکی ندارید، نیازی نیست شب‌ها از کرم مرطوب‌کننده استفاده کنید. کرم مرطوب‌کننده مثل نوشیدن آب است و قرار است که تشنگی پوست را برطرف کند، پس اگر پوست شما شب‌ها تشنه نیست از آن استفاده نکنید.

بهترین نکات زیبایی برای خانم ها

دیدگاهتان را بنویسید