با این 10 نکته مانند ثروتمندان پول پس انداز کنید

با این 10 نکته مانند ثروتمندان پول پس انداز کنید

پس انداز کردن

This post was most recently updated on 6 ماه ago

کمتر کسی پیدا می‌شود که داشتنِ پول بیشتر را دوست نداشته باشد. اگر گاهی ‌اوقات با خود فکر می‌کنید که چگونه افراد ثروتمند و موفق پول بسیاری دارند در اینجا ۱۰ نکته‌ای را فهرست کرده‌ایم که با کمک آنها می‌توانید مانند ثروتمندان پس انداز کنید. یا بهتر است بگوییم طوری پس انداز کنید که ثروتمند شوید.

۱. مراقب خرج‌های کم ‌اهمیت باشید

همۀ ما موقع سرمایه گذاری و خریدهای بزرگ مراقب هستیم اشتباه نکنیم. اما هنگام هزینه‌های به‌ ظاهر ناچیز بی‌دقت می‌شویم. اما مسلما پول‌هایی را هم که صرف هزینه‌های کم‌اهمیت می‌شوند می‌توان پس‌ انداز کرد و همین پول‌ها پس از مدتی تبدیل به مبلغ قابل‌توجهی می‌شوند.

۲. روی آینده متمرکز شوید

هزینه‌ کردن برای چیزی که دوست داریم ساده و آسان است اما در پایان متوجه می‌شوید کلی خرج روی دست خودتان گذاشته‌اید. فرقی نمی‌کند که چقدر درآمد دارید. بهتر است به‌ جایِ رضایت و خشنودی در زمان حال، بر آینده متمرکز شوید. شما می‌توانید در جوانی بی‌ پولی را تحمل کنید اما تحمل بی ‌پولی در دوران سالمندی سخت است.

۳. به ‌خاطرِ مردم کالاهای غیر ضروری نخرید

با وجود اینکه همۀ ما دوست داریم از همسن‌ و سال‌ها و دوستان‌مان به‌خاطرِ وسایلی که داریم بازخورد خوبی دریافت کنیم، اما باید حد و مرزی برای خود تعیین کنیم. باید کالاهایی که لازم دارید بخرید اما نه اینکه آنها را به‌ خاطرِ تأثیر گذاری روی دیگران تهیه کنید. در غیر این‌ صورت هیچ محدودیتی در خرید کردن نخواهید داشت.

۴. هزینه‌ هایتان را کاملا مشخص کنید

زندگی مدرن امروز هزینه‌های بسیاری روی دست‌مان می‌گذارد که اگر برای پول و درآمد خود برنامه ریزی و بودجه‌ بندی نکنیم، تمام پول‌مان خرج می‌شود. درموردِ مقدار درآمد و هزینه‌های خود دقت کنید. ثروتمندان می‌دانند پول‌شان از کجا می‌آید و به کجا می‌رود.

۵. سخت ‌کوش باشید

برخلاف این تصور که ثروتمندان فقط تفریح می‌کنند و از زندگی‌شان لذت می‌برند، حقیقت این است که آنها حتی بیشتر از افراد معمولی سخت کوشی به خرج می‌دهند و کار می‌کنند. حداقل در زمانی که در سن بازدهی قرار دارند بسیار کار می‌کنند. بنابراین، برای افزایش درآمد تلاش کنید و وقتی درآمدتان بیشتر شد، حتی بیش از گذشته پس‌ انداز کنید.

۶. بیشتر درآمد خود را پس ‌انداز کنید

باز هم ممکن است ما فکر کنیم، ثروتمندان همیشه در حال ولخرجی و اسراف پول ‌هایشان هستند. نه، این‌طور نیست. دقیقا به همین دلیل است که همچنان پولدار باقی می‌مانند. آنها همیشه بیشتر درآمدشان را پس‌ انداز می‌کنند. بنابراین، شما هم بخش قابل‌ توجهی از درآمدتان را پس‌انداز کنید. با این کار هیچ موقع با بی‌ پولی مواجه نمی‌شوید.

۷. هنگام خرید، تخفیف بگیرید

ثروتمندان دوست دارند که پول‌شان بیشترین قدرت را داشته باشد. آنها همیشه برای بالابردن قدرت و ارزش پول‌شان به سراغ خرید کالاهایی می‌روند که تخفیف داشته باشد و در معامله ‌هایی وارد می‌شوند که سود خوبی داشته باشد.

۸. پس ‌انداز های ‌تان را عاقلانه خرج کنید

ما معمولا به مقدار پول‌های اندکی که خرج می‌کنیم اهمیت نمی‌دهیم. اما همین پول‌های اندک وقتی روی هم جمع شوند، به مبلغی قابل‌ توجه تبدیل می‌شوند. هر قدر بیشتر این پول‌های اندک را جمع کنید، به پول بیشتری دست می‌یابید. بهترین کاری که با پس ‌انداز تان می‌توانید انجام دهید این است که آن را به‌درستی سرمایه‌گذاری کنید و از نتیجۀ آن حیرت‌زده شوید.

۹. از فرمول میلیونرها استفاده کنید

معمولا مردم به‌طورِ طبیعی فکر می‌کنند می‌توانند، پس از برطرف ‌کردن نیازهای ضروری خود، باقیمانده پول‌شان را پس‌انداز کنند. اما سبک کار یک ثروتمند عکس این است. می‌توان نام این کار را فرمول میلیونرها گذاشت. فرمول میلیونر به این شکل عمل می‌کند: به محض کسب درآمد، درصدی از آن را برای برگرداندن به جامعه اختصاص دهید و درصد خاصی را هم برای اهداف مالی‌تان سرمایه‌گذاری کنید. سپس باقیمانده آن را خرج کنید.

۱۰. جلوی خرج‌های بیهوده را بگیرید

ثروتمندان بابت کارهای غیرضروری هزینه نمی‌کنند. آنها درموردِ پرداخت هزینه‌ها بسیار دقت می‌کنند و جلوی خرج‌هایی را که می‌توانند می‌گیرند.

منبع: چطور

منبع به زبان اصلی : lifehack

9 نشانه ای که هرگز پولدار شدن رو نمی بینید

دیدگاهتان را بنویسید