هنگام خرید و فروش آیفون ، به این نکات توجه کنید

هنگام خرید و فروش آیفون ، به این نکات توجه کنید

خرید و فروش آیفون

This post was most recently updated on 3 هفته ago

راهنمای خرید و فروش آیفون کارکرده

هنگام خرید و فروش گوشی ایفون نکات بسیار ساده ای وجود دارد که انجام آن قبل از خرید یا فروش بسیار حائز اهمیت است . پس اگر قصد خرید یا فروش گوشی کارکرده آیفون دارید به نکات زیر توجه کنید.

خرید و فروش آیفون
خرید و فروش آیفون

راهنمای خرید آیفون دست دو

دارای جعبه باشد

تما دقت داشته باشید که گوشی دست دو ، باید دارای جعبه باشد. البته با گرفتن جعبه باز هم دقت داشته باشید که شماره سریال روی گوشی با شماره سریال پشت جعبه یکی باشد . بسیاری از همکاران گوشی را با جعبه  یک گوشی دیگر به فروش میرسانند.

آیکلود و اپل آیدی

در هنگام خرید دقت کنید که هیچ گونه اپل آيدی و یا آیکلودی نباید روی گوشی ست باشد و شما باید یک گوشی بدون هیچ گونه اکانتی را دریافت کنید . اگر گوشی آیکلود داشته باشد ، بعدا نمیتوانید گوشی را ریستور کنید و البته همیشه صاحب اول گوشی ، از مکان شما و از یک سری از اطلاعات شما با خبر خواهد بود . ابتدا گوشی را به صورت کامل ریست کنید تا همه چیز از روی گوشی پاک شود ، سپس سیم کارت را روی گوشی قرار دهید و اقدام به فعال سازی آن کنید و از اینکه گوشی بالا می آید اطمینان حاصل کنید . 

لوازم جانبی اصلی آیفون

تشخیص لوازم جانبی اصلی آيفون کار ساده ای نیست و شاید خیلی از فروشنده ها هم نتوانند این کار را انجام دهند . اما با کمی دقت در کالا میتوانید این کار را انجام دهید . باید دقت داشته باشید که همیشه اپل کالاهای خود را با بهترین متریال و مواد وارد بازار میکند . بنابراین اولین مورد جنس کالا میباشد . دومین مورد اطمینان به فروشنده میباشد .

نرم افزار Cydia

به هیچ عنوان گوشی ای که روی آن نرم افزار Cydia نصب میباشد را نخرید . اگر گوشی که در حال تهیه آن هستید دارای این نرم افزار بود ، حتما به فروشنده بگویید که ابتدا این نرم افزار را پاک کند و سپس گوشی را به شما تحویل دهد . همان طور که میدانید این نرم افزار ، خیلی از دسترسی ها را روی گوشی باز میکند و اجازه نصب نرم افزارهای غیرقانونی و غیراستاندارد را میدهد . ممکن است که آنتن دهی گوشی هم توسط این نرم افزار انجام شده باشد و پس از یکبار ریستور کردن گوشی ، آیفون دیگر آنتن ندهد . بنابراین مراقب این موضوع باشید . 

بدنه گوشی و ظاهر آیفون

یکی از مواردی که چک آپ آن را باید انجام دهید و کمی سلیقه ای میباشد ، چک کردن ظاهر گوشی است . حتما از بغل به گوشی نگاه بیاندازید و مراقب باشید که گوشی قوس نداشته باشد . حتما از فروشنده بپرسید که گوشی تا به حال تعمیر شده یا خیر ( اگر باتری گوشی تعویض شده باشد ، حساسیت به خرج ندهید ) . پیشنهاد میشود که یک هزینه کوچک انجام دهید و گوشی را به یک تعمیرکار نشان دهید و از سلامت محتویات داخلی آن با خبر شوید . اگر گوشی تعمیری به جز تعویض باتری داشته است ، ترجیحا خرید نکنید مگر از فروشنده اطمینان داشته باشید . 

ریستور گوشی

گوشی اگر مشکل سخت افزاری داشته باشد و شما قادر به تشخیص آن نباشید ، بهتر است یک بار گوشی را به صورت کامل ریستور کنید . این موضوع با ریست کردن و پاک کردن اطلاعات کاملا تفاوت دارد .

مواردی که باید تست کنید

۱ – دوربین جلو و پشت ۲ – فلش دوربین۳ – وای فای ۴ – تماس و شنیدن صدای طرف مقابل ۵ – بلوتوث ۶ – صفحه نمایش ۷ – پورت اتصال ۸ – شارژر و هندزفری و کابل ۹ – ژیروسکوپ ( با نصب یک بازی که به حرکت گوشی حساس است میتوانید این مورد را تست کنید ) ۱۰ – اسپیکر ( با پخش موزیک ) ۱۱ – میکروفن ( با ضبط کردن صدا ) ۱۲ – آنتن دهی ۱۳ – باتری گوشی ۱۴ – اگر گوشی اسکین دارد و روی صفحه نمایش برچسب خورده است ، حتما قبل از خرید از فروشنده بخواهید آن را جدا کند.

مهلت تست

آخرین مرحله ، گرفتن مهلت تست از فروشنده میباشد . دقت کنید که باید حتما 24 ساعت از فروشنده مهلت تست بگیرید تا در این مدت اگر گوشی دچار مشکل شد و در همون تست اولیه خودش رو نشون نداد ، بتوانید گوشی را مرجوع کنید.

راهنمای فروش گوشی آیفون

تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات

قبل از هر کاری ابتدا باید از اطلاعات دستگاه خود یک نسخه پشتیبان یا Backup تهیه کنید. این کار برای این است که اطلاعات قبلی خود را ذخیره سازی کنید. میتوانید این کار را از طریق iCloud یا iTunes انجام دهید.

قطع ارتباط با iCloud

بعد از آنکه از اطلاعات و داده های خود نسخه پشتیبان تهیه کردید، لازم است ارتباط دستگاه خود را با iCloud قطع کنید. تا صاحب جدید گوشی یا تبلت شما به داده های شما از این طریق دسترسی نداشته باشد. برای انجام این کار به Settings> iCloud بروید و بر روی دکمه Sign Out کلیک کنید. بعد از آن بر روی دکمه Delete From My iPhone کلیک نمایید تا بعد از ورود گذرواژه حساب کاربری شما در iCloud به کلی از روی دستگاه پاک شود. اگر از دستگاه قدیمی تر باiOS 7 یا قبل از آن استفاده میکنید به Settings> iCloud رفته و در آنجا بر روی Delete Account ضربه بزیند.

پاک سازی کل اطلاعات گوشی آیفون

بعد از آنکه ارتباط دستگاه خود را با iCloud قطع کردید نوبت به پاکسازی دستگاه میرسد. به Settings> General> Reset> Erase All Content بروید . تا کل محتویات گوشی شما پاکسازی شود. در این جا دستگاه از شما میخواهد که حساب کاربری اپل و رمز آن یا گذرواژه خود را وارد کنید و بعد از آن لازم است تا بر روی دکمه Erase ضربه بزنید تا عملیات پاکسازی آغاز شود.

این مطلب را هم بخوانید اپ استور های بدون مشکل ایرانی برای آیفون

دی لرنو وب‌سایت

پاسخی بگذارید