معرفی کتاب جادو اثر راندا برن

معرفی کتاب جادو اثر راندا برن

کتاب جادو اثر راندا برن

This post was most recently updated on 4 هفته ago

تشکر کردن برای هدیه‌ای که دریافت می‌کنیم امری بدیهی است اما این قدردانی و لحظه­‌ی خوش برای بسیاری از ما ماندگار نیست. افراد بسیاری در زندگی با مشکلات فراوانی مواجهه هستند و برای آن‌ها راه‌حلی ندارند و در انتهای روز با خستگی بسیار به سمت خانه روانه می‌شوند؛ راندا برن نویسنده‌ی کتاب پرفروش راز دلیل این سردرگمی را ناسپاسی و شیوه‌ی نادرست ما در سپاسگزاری می‌داند و معتقد است با 28 تمرین می‌توان شیوه‌های استفاده‌ی درست از این معجزه را آموخت. تمرین‌هایی که کتاب جادو را به کتابی تاثیرگذار تبدیل کرده‌اند.

راندا برن پس از انتشار مجموعه‌ی «راز»، کتاب جادو  (The Magic) که با نام معجزه هم به فارسی ترجمه شده است را در سال 2012 منتشر کرد. جادو به مفهوم شکرگزاری و تاثیر آن در زندگی می‌پردازد و گروهی آن را مکمل کتاب «راز» می‌دانند. پس از انتشار کتاب جادو، راندا برن نوشتن در زمینه‌ی روانشناسی و خودشناسی را متوقف نکرد و کتاب‌های دیگری از جمله «قانون جذب»، «قهرمان» و «چگونه راز زندگی‌ام را متحول کرد» را تالیف کرد.

کتاب جادو در قالب بیست‌و‌هشت تمرین، مهارت‌‌های ذهنی شکرگزاری را در جملات کوتاه اما تاثیرگذار عنوان می‌کند: «روز یکم: نعمت‌های‌تان را بشمارید»، «روز دوم: سنگ جادو»، «روز سوم: روابط جادویی»، «روز چهارم: تندرستی جادویی»، «روز پنجم: ثروت جادویی»، «روز ششم: جادویی کار کنید»، «روز هفتم: روش جادویی خروج از نگرش منفی»، «روز هشتم: عنصر جادویی»، «روز نهم: جذب ثروت»، «روز دهم: پودر جادویی همه»، «روز یازدهم: یک صبح جادویی»، «روز دوازدهم: افرادی سحرآمیز که تغییری چشمگیر ایجاد کردند»، «روز سیزدهم: مسبب برآورده شدن آرزوهایتان شوید» و … راندا برن در این تمرین‌ها تاکید می‌کند که انسان‌ نباید نعمت‌های زندگی خود را نادیده بگیرد بلکه بهتر است فهرستی از آن‌ها تهیه کنید و دلیل سپاس‌گزاری هر کدام را بنویسد. فهرستی که پایان روز به آن مراجعه کنید و شکرگزار نعمت‌ها و معجزه‌های روزمره‌ باشید.

برن معتقد است انجام این تمرین‌ها در بیست و هشت روز باعث می‌شود سپاس‌گزاری به شکل یک عادت درآید و تاثیر آن را به سرعت در زندگی ببینید. این عادات شبیه به معجزه‌ عمل می‌کنند و وضعیت‌های رنج‌آور و غمناک ناپدید می‌شوند. با انجام این توصیه‌ها، احساساتی نظیر ترس، نگرانی، غم، اندوه و افسردگی کم می‌شوند و شرایط به شکلی مهیا می‌شود تا هر فرد بتواند با روح سبک و ذهن آرام به خواسته‌هایش نزدیک‌تر شود.  

راندا برن در نگارش کتاب جادو علاوه بر استفاده از تجربیات خود در تمرین سپاسگزاری، تجربه‌های افراد دیگر را هم شرح می‌دهد. معجزه شكرگزاری که گاهی بیماران را شفا می‌دهد، گاهی راه‌کارهایی برای مشکلات زناشویی مطرح می‌کند و گاهی با طرح کردن تمرین و تکنیک‌های مؤثر به افراد افسرده امیدِ رهایی، نور و خوشبختی می‌دهد.

رن در کتاب جادو یا معجزه درباره‌ی جادوی سپاسگزاری می‌گوید: «این حقیقتی ساده است: وقتی سپاس‌گزار نیستید، زیاد دریافت نمی‌کنید. در واقع شما از تداوم جادو در زندگی‌تان جلوگیری می‌کنید، هنگامی که سپاس‌گزار نیستید جریان تن‌درستی بهتر، روابط بهتر، شادی بیش‌تر، ثروت بیش‌تر و پیشرفت شغلی خود را متوقف می‌کنید. برای دریافت کردن باید اهدا کنید. این قانون است. سپاس‌گزاری اهدا کردن سپاس است و بدون آن، خودتان را از معجزه و دریافت هر چه در زندگی می‌خواهید محروم می‌کنید.

دریافت نسخه الکترونیکی کتاب جادو

دیگر کتاب های راندا برن را هم بخوانید کتاب راز و کتاب قدرت

منبع:فیدیبو

دی لرنو وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید