این اطلاعات را در اینستاگرام و شبکه‌ های اجتماعی منتشر نکنید

این اطلاعات را در اینستاگرام و شبکه‌ های اجتماعی منتشر نکنید

This post was most recently updated on 3 ماه ago

شبکه‌ های اجتماعی مزایای زیادی دارند اما اگر در این پلتفرم‌ ها بی‌دقتی کنید، همین موضوع برایتان دردسر ساز خواهد شد. اشتراک‌گذاری بیش از حدِ اطلاعات می‌تواند شما را معرض اذیت و آزار و مشکلات مختلفی قرار دهد که مطمئنا اصلا دوست ندارید با این دردسرها مواجه شوید. در ادامه به ۵ اشتباه در اینستاگرام و دیگر شبکه‌ های اجتماعی می‌پردازیم که بهتر است از لو رفتن اطلاعات جلوگیری کنید.

۱. لو رفتن اطلاعات نشانی محل زندگی

متأسفانه بسیاری از کاربران آدرس محل زندگی خود را به طور تصادفی در اینستاگرام فاش می‌کنند و بخش زیادی از آن‌ها حتی نمی‌دانند که چنین اشتباهی را مرتکب شده‌اند. به طور مشخص، عکس‌ ها می‌توانند اطلاعات زیادی را درباره‌ی محل زندگی شما ارائه دهند. به‌عنوان مثال می‌توانیم به عکس‌ های مربوط به خیابان محل زندگی یا عکس‌ های ثبت شده از نمای بیرونی منزل اشاره کنیم.

۲. سلفی‌ ها و عکس‌ هایی که حاوی اطلاعات زیادی است

هر عکسی که داخل خانه بگیرید، می‌تواند اطلاعات زیادی را درباره‌ی شما فاش کند که احتمالا نمی‌خواهید افراد غریبه از این اطلاعات خبردار شوند. لزوما قرار نیست در این عکس‌ها اطلاعات محرمانه یا شماره ملی شما لو برود بلکه شاید جزئیات دیگری در تصویر باشد که نمی‌خواهید کسی آن را ببیند. اگر هم از جمله افرادی هستید که تمایلی به اشتراک‌گذاری تصاویر فرزندان یا اعضای خانواده‌ی خود ندارید، مراقب باشید که در پس‌زمینه‌ی عکس‌هایتان قاب عکس این افراد وجود نداشته باشد.

خریدهای جدید و گران‌قیمت هم می‌توانند برایتان دردسر درست کنند و همچنین محل نگه‌داری اشیاء گران‌قیمت را هم در نظر داشته باشید. به‌عنوان مثال شاید در عکس کالای بسیار ارزشمندی دیده می‌شود که باعث می‌شود دزدها برای سرقت از خانه‌ی شما انگیزه‌ی بیشتری پیدا کنند.

بهترین برنامه های دانلود از شبکه های اجتماعی

۳. برنامه‌ های سفر و تعطیلات

فارغ از اینکه برای آخر هفته می‌خواهید به خارج از شهر بروید یا به مدت چند هفته قصد سفر دارید، صحبت درباره‌ی سفر در شبکه‌ های اجتماعی می‌تواند وسوسه‌انگیز باشد. متأسفانه اشتراک‌گذاری این اطلاعات در اینستاگرام و دیگر شبکه‌های اجتماعی خطر دزدی از خانه‌ی شما را افزایش می‌دهد.

پست کردن درباره‌ی سفرها را بهتر است به بعد از اتمام سفر موکول کنید. اگر درباره‌ی سفری که در حال حاضر مشغول آن هستید مرتبا پست و استوری بگذارید، عملا به دفعات دارید می‌گویید که کسی در خانه‌ی شما نیست. اگر هم مثلا در فرودگاه با همسر یا فرزندان خود سلفی می‌گیرید، این پیام به دزدها مخابره می‌شود که خانه‌ احتمالا خالی است.

۴. لو رفتن اطلاعات درباره‌ برنامه‌ روزانه

بسیاری از دزدها رفت‌وآمد صاحب‌خانه را در نظر می‌گیرند و تعداد زیادی از این سرقت‌ها زمانی که صاحب‌خانه در محل کار حضور دارد، اتفاق می‌افتند. اگرچه شغلتان می‌تواند تا حد زیادی برنامه‌ی روزانه‌ی شما را لو بدهد، اما اشتراک‌گذاری اطلاعات بیش از حد می‌تواند خطر دزدی را افزایش دهد. مثلا در برابر تمایل به ارسال پست درباره‌ی اینکه «تا ساعت ۷ شب به ناچار سر کار هستید» مقاومت کنید زیرا این پست این پیام را مخابره می‌کند که در بیشتر طول روز بیرون از خانه خواهید بود.

۵. لو رفتن اطلاعات که می‌ تواند منجر به اخراج شما شود

باید توجه کنید که تمام پست‌هایتان در اینستاگرام و دیگر شبکه‌ های اجتماعی می‌توانند برای شما دردسر درست کنند. حتی اگر اکانتتان خصوصی است و به تمام فالوورهای خود هم اعتماد داشته باشید، همواره احتمال افشای پست‌های اکانتتان وجود دارد.

به همین خاطر همواره باید پست‌هایی را بگذارید که اگر اطرافیانتان از آن خبردار شدند، دردسری برایتان ایجاد نشود. حتی اگر در شبکه‌ های اجتماعی ارتباطی با رییس و دیگر همکاران خود ندارید، همواره باید این احتمال را در نظر بگیرید که شاید کسی بخواهد نوشته‌ها و عکس‌های شما را نشان آن‌ها بدهد.

حذف تصاویر تگ شده در اینستاگرام

اینستاگرام دی لرنو

منبع: How To Geek

دیدگاهتان را بنویسید