رمز یکبار مصرف بانکها + دریافت نرم افزار

رمز یکبار مصرف بانکها + دریافت نرم افزار

رمز یکبار مصرف

This post was most recently updated on 3 ماه ago

لزوم استفاده از رمز یکبار مصرف این است . که این روزها کلاه‌برداری اینترنتی با روش‌های مختلف برداشت غیرمجاز از حساب‌های بانکی در کشور بسیار گسترده شده است . و بسیاری از کسانی که اطلاعات کمی از روش‌های سارقان امروزی دارند دچار ضررهای هنگفتی شده‌اند.

رمز یکبار مصرف
رمز یکبار مصرف

بر اساس آنچه پلیس فتا اعلام کرده فیشینگ عامل شکل‌گیری یک‌سوم جرائم سایبری در کشور است. به همین خاطر استفاده از رمز یکبارمصرف به‌جای رمز ثابت در دستور کار قرارگرفته است. به‌طوری‌که پیش‌بینی می‌شود با جایگزین شده رمز یکبار مصرف از سوی تمامی بانک‌ها می‌توان میزان قربانیان فیشینگ را به‌طورجدی کاهش داد.

در وضعیت فعلی شما برای خرید اینترنتی یا انتقال وجه اینترنتی یک رمز دوم همیشگی دارید که آن را در کنار مشخصات دیگری مانند شماره کارت، کد CVV2 و تاریخ انقضا وارد می‌کنید. در کلاه‌برداری به روش فیشینگ سارقان به شکلی کاربران را فریب می‌دهند و آن‌ها را به یک صفحه جعلی پرداخت می‌کشانند.

این صفحات جعلی کاملاً شبیه صفحه‌های واقعی بانک‌ها طراحی می‌شوند . و حتی برای آن‌ها آدرس‌هایی که شبیه به پرداخت‌های حقیقی در سیستم بانکی است، طراحی می‌شود. کاربر فریب‌خورده در این صفحه جعلی همه مشخصات خود ازجمله رمز ثابت را وارد می‌کند . اما درنهایت همه اطلاعات به‌دقت سارقان می‌افتد.

سارقان با استفاده از اطلاعات کارت در کنار رمز دوم ثابت می‌توانند حساب فرد را به‌سرعت خالی کنند. برای جلوگیری از این ماجرا در بسیاری از کشورهای جهان رمز دوم یکبار مصرف در نظر گرفته‌شده است. با استفاده از این روش سارقان درنهایت با فریب کاربر رمزی را به‌دقت می‌ آورند . که فقط یکبار قابلیت استفاده داشته و عملاً سرقت از حساب کاربر را غیرممکن می‌کند.

نحوه دریافت رمز یکبار مصرف

برای دریافت رمز یکبار مصرف هر یک از بانک ها بر روی نام ان کلیک کنید:

بانک ملی

بانک آینده

بانک رفاه

بانک سینا

بانک ملت

بانک سامان

بانک مسکن

بانک توسعه تعاون

بانک شهر

بانک تجارت

بانک پاسارگاد

بانک سرمایه

بانک انصار

بانک گردشگری

بانک ایران زمین

بانک سپه

بانک خاورمیانه

بانک اقتصاد نوین

بانک صادرات

بانک دی

بانک کشاورزی

بانک قرض الحسنه مهر ایران

پست بانک ایران

بانک پارسیان

بانک حکمت ایرانیان

بانک قرض الحسنه رسالت

بانک قوامین

موسسه اعتباری نور

موسسه اعتباری ملل

موسسه اعتباری کوثر

موسسه اعتباری توسعه

این مطلب هم بخوانید : آموزش انتقال مالکیت هنگام خرید سیم کارت جدید یا گوشی کارکرده

دیدگاهتان را بنویسید