6 نکته برای بهتر انجام دادن کارها که باید به آنها توجه کرد

6 نکته برای بهتر انجام دادن کارها که باید به آنها توجه کرد

This post was most recently updated on 4 ماه ago

برای اینکه بتوانید زندگی بهتری داشته باشیدو به بهتر انجام دادن کارها به خود کمک کنید، بد نیست که برخی از سرگرمی‌های بیهوده‌ی خود را ترک کنید و دیگر آن‌ها را انجام ندهید.

حتما شنیده‌اید که ۲۰ درصد از فعالیت‌های روزانه‌ی ما، ۸۰ درصد از موفقیت‌هایی که به‌دست می‌آوریم را شامل می‌شوند. درواقع ۸۰ درصد از کارهایی که در طول روز انجام می‌دهیم بیهوده هستند. اگر می‌خواهید بهتر انجام دادن کارها یتان بدرستی انجام شود باید سعی کنید کارهای بهتری را در طول روز انجام دهید.

مشکل اینجاست که بیشتر فعالیت‌های نامناسبی که انجام می‌دهیم، سرگرمی‌های مختلف هستند. سرگرمی‌هایی که به آن‌ها عادت کرده‌ایم و خواسته یا ناخواسته آن‌ها را انجام می‌دهیم.

در ادامه 6 نکته مختلف برای بهتر انجام دادن کارها را معرفی می‌کنیم که انجام ندادن آن‌ها در طول روز باعث می‌شود که زندگی بهتری داشته باشیم و از زمان خودمان بهتر استفاده کنیم.

6 نکته برای بهتر انجام دادن کارها

صبر کردن برای بهتر شدن همه چیز

صبر کردن برای بهتر شدن چیزهای مختلف باعث می‌شود که هیچ کاری نتوانید انجام دهید. اگر کاری برای به پایان رسیدن نیاز به زمان دارد، خودتان را منتظر آن نگذارید. از زمان استفاده‌ی بهتری بکنید تا آن کار به پایان برسد. همچنین باید فعالیت‌های بسیار سخت را به قسمت‌های مختلف تقسیم کنید تا بتوانید آن‌ها را به خوبی به پایان برسانید. با این کار در زمان خودتان هم صرفه‌جویی می‌کنید و به بهتر انجام دادن کارها کمک خواهید داد.

انجام دادن چند کار به شکل همزمان

این که چند کار را به شکل همزمان انجام دهید، یک کار بسیار بد است. این کار باعث می‌شود که خلاقیت‌تان از بین برود. ذهن شما تنها می‌تواند روی یک چیز تمرکز داشته باشد و انجام دادن کارهای مختلف در یک لحظه باعث می‌شود که نتوانید آن‌ها را به خوبی انجام دهید. سعی کنید در لحظه یک کار را انجام دهید.

ایجاد وقفه در انجام دادن کار

محیطی که در آن حضور دارید، ممکن است در روند کاری شما وقفه ایجاد کند. تحقیقات نشان داده که در هر ۱۱ دقیقه، فعالیت کاربران با وقفه مواجه می‌شود. همین موضوع باعث می‌شود که نتوانید کاری را انجام دهید. اگر کاری انجام می‌دهید که باعث می‌شود تمرکزتان از بین برود، آن را انجام ندهید. این کار می‌تواند چک کردن تلفن همراه یا صحبت کردن با همکارتان باشد.

نامنظم بودن

برای نامنظم بودن دلیل‌های زیادی وجود دارد. نامنظم بودن به این معناست که روی کاری که انجام می‌دهید تمرکز نداشته باشید و نکات مهم آن را فراموش کنید. فراموش کردن یک وظیفه‌ی کاری یا انجام دادن آن در دقایق آخر، شما را به فرد نامنظمی تبدیل می‌کند. سعی کنید که وظایف خود را یادداشت کنید و آن‌ها را در زمان تعیین شده به پایان برسانید تا به بهتر انجام دادن کارها کمک کنید.

انجام دادن همه کار

بسیاری از مردم دوست دارند همه کاری انجام دهند و کنترل همه‌چیز را به دست بگیرند. انجام دادن کاری که در آن خوب نیستید، تنها زمان شما را از بین می‌برد و باعث می‌شود که نتیجه‌ی خوبی هم به‌دست نیاورید. سعی کنید که فعالیت‌های مختلف را با کمک افراد گوناگون انجام دهید تا بتوانید نتیجه‌ی بهتری بگیرید.

«نه» بگویید

نه گفتن به بسیاری از پروژه‌ها باعث می‌شود که در لحظه روی یک موضوع فکر کنید. اگر نتوانید نه بگویید خودتان را درگیر کارهای مختلف خواهید کرد که به احتمال زیاد نمی‌توانید برخی از آن‌ها را انجام دهید.

منبع: Inc ، برگرفته از دیجی کالا مگ

۶ کاری که هر جمعه باید انجام دهید

دیدگاهتان را بنویسید